Rada na pokojovou televizní anténu

Všetko o anténach , zosilňovačoch a rozvodoch pre DVB-T/C

Moderátoři: EnoSat, Steiner

Odpovědět
Kas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 16.leden 2022 - 10:06

Rada na pokojovou televizní anténu

Příspěvek od Kas »

Ahoj, dostal jsem tip od kamaráda na tohle super fórum a chtěl bych poprosit o radu.
Bydlím v Liberci v paneláku a společná zásuvka je přes chodbu a dva pokoje k televizi, tak jsem to chtěl vyřešit pokojovou anténou. Bohužel anténa chytá jenom německé kanály a žádný český. Zkoušel jsem dvě antény a výsledek stejný.
Všiml jsem si, že byty co mají satelity, je mají natočené na opačnou stranu paneláku. Je možné, že prostě na té druhé straně prostě fakt nic na pokojovku nechytím?
Děkuji za rady.
TV Philips 32PFS6855
Anténa Emos EM-101N + další jedna pokojová
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Rada na pokojovou televizní anténu

Příspěvek od VTronik »

Řeknu svůj názor, s kterým nemusí každý souhlasit.
1. Pokojová anténa je obvykle předražený krám, který jako anténu používá drát nebo smyčku a zisk se dohání zesilovačem. Takže z hlediska příjmu to není příliš dobré řešení. Spíš nouzové a použitelné pouze v dobrých příjmových podmínkách (rozsahu úrovní signálů v daném místě, málo i mnoho je pro tuto anténu špatně).
2. Pokud je v bytě účastnická zásuvka se signálem, primárně bych použil tu. I za cenu, že natáhnu více metrů kvalitního koaxu. Ten není z hlediska vloženého útlumu při správně nastaveném signálu na zásuvce žádný problém.
3. Nerozumím otázce ve smyslu, "lidé se satelitem mají antény na druhou stranu". Protože příjem satelitního signálu a příjem pozemního signálu nemá společný zdroj (satelit je na orbitu, pozemní vysílač někde na vyvýšeném místě).
4. Ano je možné, že v daném místě bytu při použití pokojové antény není k dispozici použitelný signál. Úmyslně píši použitelný, nikoliv žádný! Nepoužitelný může být z mnoha důvodů, jeho intenzita je pouze jedním z nich.
5. V bodech 3 a 4 předpokládám, že pokojová anténa byla správně připojena do vstupu pro pozemní příjem a pokud má napájecí adaptér, tak také napájena dle návodu k použití...
6. Pokud nelze použít účastnickou zásuvku (nehledím na důvody) a pokud je dostupný příjem z jednoho směru a lze za okno do tohoto směru umístit malou lehkou anténu, například malé pasivní logáro, tak bych šel touto cestou. Je to levnější a spolehlivější než pochybná pokojovka.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Kas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 16.leden 2022 - 10:06

Re: Rada na pokojovou televizní anténu

Příspěvek od Kas »

Děkuji za obsáhlou odpověď.
1. Myslel jsem si to, nicméně je to pro mě asi jediná možnost.
3. To se omlouvám, nějak jsem si neuvědomil, že satelity chytají jiný signál.
5. Anténu mám samozřejmě zapojenou do správného vstupu, napájení je řešeno z USB rovnou z televize.
6. Ano, to jsem si taky myslel. Že bude nejlepší dát za okno malou pasivní anténu, ale zateplení paneláku je v záruce a prý mi nepovolí do toho vrtat.
Účastnickou zásuvku použít nechci, je to tahání kabelu přes celý byt, vrtání děr do zdí atd. Takže se asi musím spokojit s Němci a učit se šprechtit :D

Ještě jednou děkuju za odpovědi.
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: Rada na pokojovou televizní anténu

Příspěvek od Spencer »

Predpokladam, že máš doma WiFi signal.
Kupiš si E2 prijimač s DVB-T,C tunerom a ten pripojíš do učastnickej zasuvky.
V mieste kde chceš sledovať TV, použiješ smart TV, android box alebo E2 iptv box a sleduješ.
Uplne bez vrtania a tahania kablov. Ale nie je to zadarmo.
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
Kas
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 3
Registrován: 16.leden 2022 - 10:06

Re: Rada na pokojovou televizní anténu

Příspěvek od Kas »

Díky za odpověď, to vypadá zajímavě. Mohu poprosit doporučení nějakého tohoto přijímače?
baksik1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 48
Registrován: 17.prosinec 2020 - 14:00

Re: Rada na pokojovou televizní anténu

Příspěvek od baksik1 »

VU+DUO 4K SE
Uživatelský avatar
Spencer
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 18.říjen 2007 - 8:46

Re: Rada na pokojovou televizní anténu

Příspěvek od Spencer »

"Server" - uClan Ustym 4K PRO
"Client" - Octagon SX888 IP WL alebo OCTAGON SX888 4K UHD IPTV, smart TV, PC,Android, ... .
Potom už iba LAN kabel, resp. USB WiFi stick do klienta
Xpeed LX3,SF8008,T 90.
Uživatelský avatar
VTronik
Veterán fóra
Veterán fóra
Příspěvky: 1027
Registrován: 21.srpen 2012 - 20:12

Re: Rada na pokojovou televizní anténu

Příspěvek od VTronik »

Kas píše:Děkuji za obsáhlou odpověď.
1. Myslel jsem si to, nicméně je to pro mě asi jediná možnost.
3. To se omlouvám, nějak jsem si neuvědomil, že satelity chytají jiný signál.
5. Anténu mám samozřejmě zapojenou do správného vstupu, napájení je řešeno z USB rovnou z televize.
6. Ano, to jsem si taky myslel. Že bude nejlepší dát za okno malou pasivní anténu, ale zateplení paneláku je v záruce a prý mi nepovolí do toho vrtat.
Účastnickou zásuvku použít nechci, je to tahání kabelu přes celý byt, vrtání děr do zdí atd. Takže se asi musím spokojit s Němci a učit se šprechtit :D

Ještě jednou děkuju za odpovědi.
Jak již psali jiní, streaming po domácí síti je samozřejmě také řešení. Existují i přijímače s Enigmou pouze s DVB-T příjmem. Například GigaBlue UHD IP 4K. Klientem potom může být i Smart TV nebo PC, notebook a další. Box s duálním tunerem umí streamovat v jednom okamžiku ze dvou MUXů, takže lze sledovat TV streamem zcela nezávisle na dvou různých zařízeních, což se někdy hodí.
VU+ Duo4K SE, Dual DVB-S2, Dual DVB-T2, SSD Samsung 870 2TB
VU+ Duo2, 2x DVB-S2, SSD Patriot 1TB
MAX T90, Skylink
Odpovědět

Zpět na „DVB-T/C antény a meracia technika“