AMIKO ALIEN 2

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Inuita »

hdcz píše:Druzice s tim ma co spolecneho? 23.5 Astra a je to v ramci obyvaku hl. karta(oscam) a pokojicku cccam.
No já jedu ve Sparku přes MCAS družice ASTRA 3A karta Skylink Irdeto ICE absolutně bez problémů.Máš vypnutý Podmíněný přístup v menu?
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Uživatelský avatar
dr.x
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 173
Registrován: 03.duben 2008 - 23:31
satelitni prijimac: Alien2,DM800,TeVii-S660

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od dr.x »

hdcz píše:Druzice s tim ma co spolecneho? 23.5 Astra a je to v ramci obyvaku hl. karta(oscam) a pokojicku cccam.
Zkoušel jsi spark plugins MGCAMD - jede mi stabilněji než CCCAM - nastaveni dosti podobne -ne li stejné ...... pokud ne , zbývá ti jen ten OSCAM na OSCAM
GIGaBLUe Quad HD , 2x 100cm Aluminium, Alien2, DM800hd, TeVii660
hdcz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 29.duben 2009 - 19:11
satelitni prijimac: Vu zero, solo 2

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od hdcz »

Kdyz dam kartu, tak pres mcas to funguje, ale ja to chytam z vedlejsi mistnosti pres CCCam a to nejde. Nedokaze dekodovat dva tunery najednou. Zkusime jine softcamy.
Vše, co se najde na krámě...nej je zatím VU+ Solo2. Překvapením je Amiko alien 2.
perseus
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 23.červenec 2012 - 18:38
satelitni prijimac: Zgemma H7S

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od perseus »

Zdravim mam problem, ked zadam IP adresu satelit do weboveho prehliadaca na pocitaci tak satelit zamrzne a neda sa snim nic robit iba vytiahnut z elektriny
neviete poradit preco to robi ?
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Inuita »

Přišel jsem na chybu v nejnovějším FW Sparku. Když poslouchám radiový kanál a mám nastavený timer na nahrávání tv kanálu,tak se nahrávání nespustí.To samé je i obráceně. Zdá se,že stb neumí při začátku nahrávání rychle přepnout z Radio na TV a naopak.Dělá vám to i v Enigmách?
Naposledy upravil(a) Inuita dne 30.březen 2013 - 12:46, celkem upraveno 1 x.
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
hdcz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 29.duben 2009 - 19:11
satelitni prijimac: Vu zero, solo 2

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od hdcz »

tak vyreseno oscamem. jede to.
update: jelo to 2 hodky pak jsem se v tom vrtal a od te doby finito :(
Naposledy upravil(a) hdcz dne 30.březen 2013 - 13:57, celkem upraveno 1 x.
Vše, co se najde na krámě...nej je zatím VU+ Solo2. Překvapením je Amiko alien 2.
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Inuita »

Možná tak trochu blbá otázka,ale zjistil jsem,že na Slovensku prodávají Amiko Alien2 Triple plus s již nainstalovanými oběma OS,tady jak Spark,tak nějaká Enigma. Jak mohu zjistit,jestli tam Enigmu náhodou nemám také? Dále bych se chtěl zeptat zkušených co jedou na nějakou Enigmu,zda jim také natáčí dva kanály a jeden sledovat,tak jako to jde ve Sparku? Je v Enigmách také opravdový standby,nebo je vše po vypnutí prostřednictvím DO stále pod proudem? Dále jsem použil jen tak ze zvědavosti plugin WLToolv02 a dal systémové info a u procesoru se mi objevilo jiné číslo STi,než 7162. Myslím,že to bylo STi 7105. tak jsem s toho jelen. Mám stb s 2xDVB-S/S2 a 1xDVB-T2. Bojím se tam do něj nějakou Enigmu pro STi 7162 dát,aby mi nezdechl.děkuji předem za rady.
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Inuita »

Inuita píše:Možná tak trochu blbá otázka,ale zjistil jsem,že na Slovensku prodávají Amiko Alien2 Triple plus s již nainstalovanými oběma OS,tady jak Spark,tak nějaká Enigma. Jak mohu zjistit,jestli tam Enigmu náhodou nemám také? Dále bych se chtěl zeptat zkušených co jedou na nějakou Enigmu,zda jim také natáčí dva kanály a jeden sledovat,tak jako to jde ve Sparku? Je v Enigmách také opravdový standby,nebo je vše po vypnutí prostřednictvím DO stále pod proudem? Dále jsem použil jen tak ze zvědavosti plugin WLToolv02 a dal systémové info a u procesoru se mi objevilo jiné číslo STi,než 7162. Myslím,že to bylo STi 7105. tak jsem s toho jelen. Mám stb s 2xDVB-S/S2 a 1xDVB-T2. Bojím se tam do něj nějakou Enigmu pro STi 7162 dát,aby mi nezdechl.děkuji předem za rady.
Tak před chvílí jsem se připojil pomocí prohlížeče CoolNovo na SparkWebserver a okénku SYSTEM mi vylétlo viz příloha,takže tím je problém s číslem procesoru vyřešen. Je to Sti7162 :good: Takže plugin WLToolv02 lže. :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
jendo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 07.říjen 2008 - 18:34

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od jendo »

Ahojte, mam iba taku malu otazocku, kamos ma doma Alien2 Spark a sietovy disk, skusal cez menu "sietovy disk" nahodit jeho IP, nenaslo mu ho, chcem sa preto opytat ako to ma byt presne nastavene. Predpokladam, ze nazov disku je jedno ake bude, Service type NFS, Share folder - treba zadat presne adresar co je na HDD? Nemam to doma, tak to neviem odskusat.
Dik za kazdu radu,
VU+ UNO 4K SE, OpenPLI, Oscam, HDD 500G,
VU+ Zero4K OpenPLI, Oscam
jendo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: 07.říjen 2008 - 18:34

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od jendo »

- tak uz sa to podarilo, zaktualizovali sme sw na najnovsiu verziu a objavilo sa v menu sietoveho disku tlacitko auto scan, tam po zadani IP rozsahu, si naslo HDD a nastavilo vsetko potrebne
VU+ UNO 4K SE, OpenPLI, Oscam, HDD 500G,
VU+ Zero4K OpenPLI, Oscam
hdcz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 29.duben 2009 - 19:11
satelitni prijimac: Vu zero, solo 2

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od hdcz »

Kdo pouziva cccam zkuste zapnout tuner2 jestli vam to dekoduje :) do menu instalovat satelity vybrat druzici, zelene a tuner 2 tam dejte..me na nem nic nedekoduje :) a to chci jen koukat na tv ..neni to bug ?
Vše, co se najde na krámě...nej je zatím VU+ Solo2. Překvapením je Amiko alien 2.
Uživatelský avatar
cin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 29.červen 2008 - 10:26

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od cin »

Mama v plane zakupit si tento prijimac ktora E2 sa vam pozdava najviac?
Je nieco leprie ako PKT SVN-1852 NEBULA v3 Image

Panasonic tx-p46g30e
VU+ UNO 4K SE OpenBh 5.0
VU+ DUO 2 1*TWIN tuner DVB-S2 VTI-15
DM 500HD Orig Gemini

DiSEqC motor DG 380S
100cm Al Emme Esse
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Inuita »

cin píše:Mama v plane zakupit si tento prijimac ktora E2 sa vam pozdava najviac?
Je nieco leprie ako PKT SVN-1852 NEBULA v3 Image
Jestli se chceš s přijímačem trápit,tak si do něj dej Enigmu! Zkoušel jsem jich pár těch úplně nejnovějších a pořád tam něco nefunguje. Vůbec mi to nenašlo DVB-T kanály,nefunfuje wifi přes zabezpečené spojení WPA2-PSK. Stále se to restartuje. Radio kanál po 30minutách přestal a zamrzl. Kup si ho a nech tam SPARK,tam frčí vše. Výrobce dobře věděl proč tam ten spark dává.
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Uživatelský avatar
kamosamko
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 116
Registrován: 20.listopad 2012 - 11:23
satelitni prijimac: XTREND ET9500, EDISION VIP2
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od kamosamko »

Inuita píše:
cin píše:Mama v plane zakupit si tento prijimac ktora E2 sa vam pozdava najviac?
Je nieco leprie ako PKT SVN-1852 NEBULA v3 Image
Jestli se chceš s přijímačem trápit,tak si do něj dej Enigmu! Zkoušel jsem jich pár těch úplně nejnovějších a pořád tam něco nefunguje. Vůbec mi to nenašlo DVB-T kanály,nefunfuje wifi přes zabezpečené spojení WPA2-PSK. Stále se to restartuje. Radio kanál po 30minutách přestal a zamrzl. Kup si ho a nech tam SPARK,tam frčí vše. Výrobce dobře věděl proč tam ten spark dává.
teraz som to stiahol - ako mám nainštalovať mám pingulux plus a v ňom E2 + spark
XTREN ET9500 ,EDISION VIP2, parabola BIG BISAT
Uživatelský avatar
cin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 78
Registrován: 29.červen 2008 - 10:26

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od cin »

A je rozdiel v kvalite obrazu?
V sparku a jednotlivych enigmach?

Ide o to ze kazda enigma do aliena vychadza z:
sh4 duckbox project

Panasonic tx-p46g30e
VU+ UNO 4K SE OpenBh 5.0
VU+ DUO 2 1*TWIN tuner DVB-S2 VTI-15
DM 500HD Orig Gemini

DiSEqC motor DG 380S
100cm Al Emme Esse
Marek_marek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 174
Registrován: 19.červen 2012 - 16:58

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Marek_marek »

to CIN: Kvalita v E2 je horší. :( Taky jsem to nedávno testoval, bojoval s kartou a nakonec se vrátil (taky kvůli BISS) ke Sparku.
AMIKO Alien 2 Triple Tuner

Strong SRT DM2100 75° E - 30° W
Uživatelský avatar
wanthom
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 134
Registrován: 25.březen 2009 - 21:50
satelitni prijimac: VU+ Duo 4K
Bydliště: Košice - Malá Ida
Kontaktovat uživatele:

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od wanthom »

Má niekto skúsenosť s týmto image?
EvoLux-TRIPLE_on_Spark7162_v4.06.0-YAFFS2
http://www.linux-sat-keys.com/forum/sho ... #post50343
VU+ Duo 4K, VU+ Uno 4K SE
AB Pulse 4K, dvojtuner
Maximum E-85 multifocus - 0,8W° + 13°E + 19,2°E + 23,5°E + 28,2°E
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Inuita »

bigj66 píše:@ Inuita Dvb-T kanály v E2 by to mělo najít po ručním zadání parametrů , frekvence atd.
Bohužel to nejde :twisted: ve Sparku to automaticky našlo všechny DVB-T kanály
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Inuita »

Abych také nenadával jenom na E2,Spark třeba nedokáže přepnout z radio kanálů na tv a naopak při nahrávání. pokaždé je nutno zanechat přístroj v takovém módu v jakém bude natáčet přes timer. dále by bylo záhodno vylepšit přehrávání s ex HDD,aby si přístroj pamatoval kde bylo přehrávání ukončeno. třeba v tv Samsung mám takhle rozkoukaných nahrávek více a vždy se spustí tam kde jsem skončil. Dále jsem zjistil,že když sleduji čt1,čt2,čt24, čt4 a čt4HD kanály,tak nefunguje tlačítko SAT a Folder na DO!! když se chce přepnout na radio,nebo dvb-t,tak se to musí udělat přes středové tlačítko a pak vybrat poskytovatelé. Někde čínští soudruzi udělali chybu. :cry: Možná je to tím,že mám zapnuté HBB Tv.
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Uživatelský avatar
dr.x
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 173
Registrován: 03.duben 2008 - 23:31
satelitni prijimac: Alien2,DM800,TeVii-S660

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od dr.x »

Inuita píše:
bigj66 píše:@ Inuita Dvb-T kanály v E2 by to mělo najít po ručním zadání parametrů , frekvence atd.
Bohužel to nejde :twisted: ve Sparku to automaticky našlo všechny DVB-T kanály
ale jde - jeste jsem nemel enigmu , kde by to neslo - rychly postup - manualni ladeni - tuner3 T.C- prenastavit sirku pasma na 8MHz, Frekvence se zadava dle MUXU - prvni 3 cisla . takze 602 a nebo 738
GIGaBLUe Quad HD , 2x 100cm Aluminium, Alien2, DM800hd, TeVii660
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“