AMIKO ALIEN 2

Diskuse o satelitních příjímačích Globo / Opticum / Yumatu / OptiboX/Amiko/Ineos

Moderátoři: cityglam1, Duce, lacoland

Odpovědět
Roshtak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 16.březen 2013 - 22:05

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Roshtak »

Tak tady bude zakopany pes... Mam sice convertor pro dva tunery ale potrebuju mit pripojene nezavisle dve televize v ruznych podlazich. Tak se s vyhodou dvou tuneru v alienu budu muset asi rozloucit. Zkouset nejakou rozdvojku asi nema smysl co?
Marek_marek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 174
Registrován: 19.červen 2012 - 16:58

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Marek_marek »

to Vinov: ten problém ohledně dvb-t byl myšlen pro VBORa, který sem postoval editaci kanálů přez SparkEditor. Ten totiž po opětovném nahrání vyeditovaných kanálů nějako pozapomínal na DVB-t kanály a ty se musely opět nascanovat.


to Roshtak: Pokud to máš svedený jednim kabelem a chceš využít dvoutuner, tak jedině to propojit a pak bys mohl vyžít dvě frekvence, ale pouze stejné polarizace. Tim bys něco navíc měl a nebyl by ten druhý (dvb-s) tuner nevyužitý.
AMIKO Alien 2 Triple Tuner

Strong SRT DM2100 75° E - 30° W
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Inuita »

Měl jste někdo problém se zvukem u radio kanálů? Při přepnutí na radio nejde zvuk ani po HDMI ani AV cinch. Televizní kanály jdou v pohodě. Žena je Slovenka a poslouchá na Regina BA písničky na přání. myslíte,že by pomohl nový scan radio-kanálů?
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
Roshtak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 16.březen 2013 - 22:05

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Roshtak »

bigj66: to by sice bylo řešení ,ale nedávno jsem kupoval tenhle http://www.inter-sat.cz/inverto-black-p ... d1060.html a nechce se mi investovat další peníze a hlavně tahat ze střechy další kabel :(

Marek_marek: To by bylo dobré... Myslíš jako propojit LOOP 1 s TUNER 2 nebo využít nějaký takovýhle rozbočovač http://www.eltasat.cz/prislusenstvi-sat ... ner-xghs-2

Díky
Marek_marek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 174
Registrován: 19.červen 2012 - 16:58

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Marek_marek »

Normálně propojit. Z výstupu jedničky (myslim jsko DVB-S :)) to dej do vstupu druhýho (DVB-S) Pak to bude fungovat, že na stejný polarizaci (protože to by jinak ani ten convertor neuměl) budeš na jednom tuneru sledovat jednu frekvenci a na druhym druhou. Sice tam nějaké omezení je, ale k něčemu by to pomoci mohlo. Dokonce takovéto propojení je i v návodu. Musíš ale mít naladěny oba dva tunery.
AMIKO Alien 2 Triple Tuner

Strong SRT DM2100 75° E - 30° W
Roshtak
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 14
Registrován: 16.březen 2013 - 22:05

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Roshtak »

Díky funguje to. :)
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vinov »

Inuita píše:Měl jste někdo problém se zvukem u radio kanálů? Při přepnutí na radio nejde zvuk ani po HDMI ani AV cinch.
Ja ten problem taky mel, pred casem pamatuju, ze me zvuk taky nesel, az po nejakem tom prepinani jako jsi delal ty me zvuk zacal jit (mezitim jsem mohl prepinat stanice radia a vsechno bylo jak melo, vcetne ukazatelu signalu, jen zvuk nebyl), trvalo to mozna i nejakou tu minutu nez zvuk najednou naskocil a pak uz to bylo dobre, aspon do te doby, nez jsem prepnul na tv, ale neprislo me to jako problem ve zvukove casti (pouzivam cinch vystup), nevim presne co to bylo (mozna to nespravilo to prepinani a vseobecne verglovani :roll: ale mozna stacilo jen nejakou tu minutu pockat az zvuk nakonec naskoci). Ted uz me zvuk pri prepnuti na radio najede hned.

Myslim ze v mem pripade to vyresilo nove naskenovani tv a radii a zachraneni noveho vyberu, mimochodem mluvim o radiu z DVB-T, Sat radio zatim nepouzivam (ale asi to nehraje roli odkud to radio jde). Nevim jestli te moje zkusenost pomuze, ale aspon budes vedet, ze se to da nejak prekonat.
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vinov »

Roshtak píše: Myslíš jako propojit LOOP 1 s TUNER 2 nebo využít nějaký takovýhle rozbočovač http://www.eltasat.cz/prislusenstvi-sat ... ner-xghs-2

Díky
Jednoznacne propojit kusem kabelu ty dva tunery jak rika. Je to aspon takove reseni na pul cesty, lepsi nez nic.
Ten rozbocovac by nefungoval, aspon se domnivam ze problem by byl, ze tuner posila nahoru do LNB napeti aby si prepnul polarizaci pro ten ktery tv kanal, a dva tunery pripojene k tomu samemu vystupu LNB by mezi sebou mohly bojovat o polarizaci, dokonce myslim ze takovyto rozbocovac neni delany na takoveto pouziti (jako posilani signalu z tuneru nahoru na prepinani polarizace LNB). Mam dojem, ze se pouziva jen na rozboceni kabelu 'kabelove tv', nikoli signalu ze satelitniho LNB (zrejme je to dane i frekvenci toho rozbocovace, frekvence z LNB jsou az desetkrat vyssi, jestli se nemylim)

Zakladni pravidlo je, ze kolik tuneru tolik vystupu na LNB, cili dvoutunerovy prijimac plus jina tv s vlastnim single tunerem vyzaduje LNB se tremi vystupy, ale protoze se vyrabi jen 1, 2, 4, vystupove monobloky, pro tebe tedy ten quad model (ktery by stacil i pokud ta druha tv ma taky dva tunery.
Roshtak píše: nedávno jsem kupoval tenhle http://www.inter-sat.cz/inverto-black-p ... d1060.html a nechce se mi investovat další peníze a hlavně tahat ze střechy další kabel :(

Ja kupuju tady
http://www.videotech.cz/satelitni-techn ... oblok-lnb/

Je to trochu levnejsi nez ten tvuj zdroj, maji taky prodejnu v Praze, jestli tedy mas tu moznost... A ten treti kabel bych natahnul, a asi bych na tvem miste zkusil ten twin monoblock prodat.
Marek_marek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 174
Registrován: 19.červen 2012 - 16:58

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Marek_marek »

Tak jsem dneska opuchl o nahrané pořady na 250 Gb HDD. Chtěl jsem si je zazálohovat pro případ ztráty dat a (nevím proč) některé pořady vidět byly a některé ne. No a nenapadlo mě nic jiného než disk odpojit a připojit ho k PC. V tu chvíli hláška o neznámém formátu /přitom bylo formátováno na NTFS) a po opětovném připojení k stb na mě vyskočila hláška "žádná data"

](*,)

Nevim tedy kde udělali soudruzi chybu, ale neni mi jasné, proč některé pořady vidět byly a některé ne. Přitom bylo jedno jestli byly z DVB-S (kodovano) a nebo z DVB-T (volné)
Dá se tomuto nějako předejít?
AMIKO Alien 2 Triple Tuner

Strong SRT DM2100 75° E - 30° W
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vinov »

Marek_marek píše:Tak jsem dneska opuchl o nahrané pořady na 250 Gb HDD. ... některé pořady vidět byly a některé ne. No a nenapadlo mě nic jiného než disk odpojit a připojit ho k PC. V tu chvíli hláška o neznámém formátu /přitom bylo formátováno na NTFS) a po opětovném připojení k stb na mě vyskočila hláška "žádná data"
Ja mam 500GB disk ntfs format a pripojuji ho k PC kazdych par dni a problemy ohledne ztraty nebo neviditelnosti dat nemam. Stavalo se me, ze disk se v PC nehlasil a bylo treba mu znovu pridelit pismeno aby se ukazal na plose, ale jinak data tam vzdy byla. Tu ztratu pismena jsem vyresil prirazenim pismene T, ktere pripojeni vselijakych usb klicu k PC nezabere (to byvalo pricinou ze nekdy ten disk z Aliena ztratil to prirazene pismeno).

Asi mluvis o Enigme? Ale to by asi nemelo hrat roli.
Asi to znas, ale v control panels jdi do Administrative Tools, tam do Computer Management, tam pak do Disk Management a uvidis to tomu disku rika windows spravce disku, jestli ma prideleny pismeno a jestli ho hlasi jako zdravy a jaky ma format a tak. Muzu te navest k programum pro spravu disku, jestli ty by pomohly. Ale je divne, ze Alien by nevidel sve nahravky, mozna ti odchazi povrch disku, mel by jsi udelat test disku. Vypada to ze ti asi odchazi MBR oddil, kde je myslim zaznam o formatu disku a tak. Ale nektere programy umi dostat data i z takoveho disku.
lg.graca
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: 25.červenec 2010 - 18:16

AMIKO ALIEN 2 mgcam po zapnuti nefunguje

Příspěvek od lg.graca »

Zdravím

Mám problém s mgcam v Spark-u - po zapnuti prijímania sa nezapne, musím ho deaktivovat a opäť aktivovat, potom ide všetko OK.
Neviete čo s tým?


Vďaka
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Inuita »

Marek_marek píše:Tak jsem dneska opuchl o nahrané pořady na 250 Gb HDD. Chtěl jsem si je zazálohovat pro případ ztráty dat a (nevím proč) některé pořady vidět byly a některé ne. No a nenapadlo mě nic jiného než disk odpojit a připojit ho k PC. V tu chvíli hláška o neznámém formátu /přitom bylo formátováno na NTFS) a po opětovném připojení k stb na mě vyskočila hláška "žádná data"

](*,)

Nevim tedy kde udělali soudruzi chybu, ale neni mi jasné, proč některé pořady vidět byly a některé ne. Přitom bylo jedno jestli byly z DVB-S (kodovano) a nebo z DVB-T (volné)
Dá se tomuto nějako předejít?
Mě se stalo něco podobného s USB flash,když jsem kopíroval jeden ze záznamů programem RC 230 přes FTP a nechtěl jsem čekat až se to dokopíruje do konce,klikl jsem STORNO a když jsem se podíval znovu přes RC 230 tak tam ten záznam nebyl vidět. byly vidět jen ty druhé co jsem nekopíroval. Tím programem se to kopíruje stašně dlouho. Bezpečně jsem vysunul flasku a dal zpět do stb a tam normálně vidět ten záznam byl i se bez problémů přehrál. Vše ve Sparku. Rychlejší je si to přehrát total commanderem přes FTP.
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
hdcz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 29.duben 2009 - 19:11
satelitni prijimac: Vu zero, solo 2

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od hdcz »

Mam problem s nahravanim u sparku posledni verzi. Mam pripojeny dva kabely, ale kdyz dam nahravat jeden program a na druhy koukat, tak mi to pise zakodovano. vse funguje jen v ramci jednoho tuneru(1). Pouzivam cccam 2.14. nevi nekdo kde je zakopany pes? Tuner 1 dekoduje a nahrava a tuner 2 pousti jen volne kanaly. Kdyz vypnu tuner 1(odpojim kabel) tak na tuneru 2 bezi jen volny kanaly a jinak vse zakodovano. Nema nekdo reseni? Moden amiko alien 2 - twin tuner dvbs.
Vše, co se najde na krámě...nej je zatím VU+ Solo2. Překvapením je Amiko alien 2.
Pero11cz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 29.prosinec 2009 - 15:08
satelitni prijimac: xtrend et7000 Formuler F1

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Pero11cz »

Zdarvim mam prosbu jde v Alienu2 ve sparku naký soft na přehrávání titulků ? příklad koukám na RTL na film a v ten moment bych chtěl a bych k tomu filmu mohl stáhnout přes net titulky a koukat se na film i s titulkama vim že v enigmně 2 to funguje to mám nainstalovaný.Byl bych rád kdyby bylo něco i na Spark díky předem za odpověd. #-o
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Inuita »

hdcz píše:Mam problem s nahravanim u sparku posledni verzi. Mam pripojeny dva kabely, ale kdyz dam nahravat jeden program a na druhy koukat, tak mi to pise zakodovano. vse funguje jen v ramci jednoho tuneru(1). Pouzivam cccam 2.14. nevi nekdo kde je zakopany pes? Tuner 1 dekoduje a nahrava a tuner 2 pousti jen volne kanaly. Kdyz vypnu tuner 1(odpojim kabel) tak na tuneru 2 bezi jen volny kanaly a jinak vse zakodovano. Nema nekdo reseni? Moden amiko alien 2 - twin tuner dvbs.
Jestli máš kartu Irdeto ,Irdeto ICE (ne tu úplně nejnovější),tak zprovozni plugin MCAM,určitě ho tam máš a jsi v pohodě. Doufám,že jsi ladil kanály na obou tunerech,jinak ti ten druhý nepůjde. :wink: Mě to natáčí 2 kanály a jeden koukám,vše kódované a v HD.
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
vinov
Odborník
Odborník
Příspěvky: 302
Registrován: 27.únor 2008 - 6:56

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od vinov »

Pero11cz píše:Zdarvim mam prosbu jde v Alienu2 ve sparku naký soft na přehrávání titulků ? příklad koukám na RTL na film a v ten moment bych chtěl a bych k tomu filmu mohl stáhnout přes net titulky a koukat se na film i s titulkama
Ja mam ve Sparku moznost stahnuti titulku ze site, ale kdyz jsem to asi dvakrat zkusil, nic to nenaslo... ale to muze byt, ze k nejakemu filmu titulky na netu nejsou, nevim.

Pri sledovani programu zlute na DO vyvola menu kde v subtitles si muzes vybrat titulky (pokud jsou k mani) a je tam taky moznost si titulky stahnout ze site, ale jak rikam, zatim jsem s tim uspech nemel.
Jinak titulky kdyz jsou, trva to chvili nez se zacnou ukazovat, casto jde o dost bohatyrsky preklad, nekdy i uplne sem tam nejakou vetu vynechavaji, ty co jsou z teletextu jsou casto spatne citelne, proste titulky nic moc.

--------------------------

Mam dotaz, kdyz ve Sparku ladim tv/radia, proc jsou nektere nalezene stanice vypsane zarive bilym pismem a nektere zase takovym ztmavlym, sedym, nevi nekdo co to znamena?
-
Edit: tak zrejme to je tim, ze ty vyrazne bile jsou ty nove nalezene, srovnano proti existujicimu seznamu stanic (jak jsem vyrozumel z jineho prispevku zde okolo)

---
Taky me vadi, ze i kdyz disk radne odpojim z DO, tak se ozve takove zakviceni kdyz ho odpojim z kabelu, to same kdyz prijimac vypinam, moc setrny ten Alien k disku vubec neni, zrejme vubec nevi co je to spindown disku. Asi to pripraveni na odpojeni jen znamena, ze je na nej zastaveny zapis ale jinak bezi v plnych otackach.
Naposledy upravil(a) vinov dne 26.březen 2013 - 13:24, celkem upraveno 3 x.
Marek_marek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 174
Registrován: 19.červen 2012 - 16:58

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Marek_marek »

Inuita píše: Mě se stalo něco podobného s USB flash,když jsem kopíroval jeden ze záznamů programem RC 230 přes FTP a nechtěl jsem čekat až se to dokopíruje do konce,klikl jsem STORNO a když jsem se podíval znovu přes RC 230 tak tam ten záznam nebyl vidět. byly vidět jen ty druhé co jsem nekopíroval. Tím programem se to kopíruje stašně dlouho. Bezpečně jsem vysunul flasku a dal zpět do stb a tam normálně vidět ten záznam byl i se bez problémů přehrál. Vše ve Sparku. Rychlejší je si to přehrát total commanderem přes FTP.

Přez to FTP se připojíš k stb a ten disk, prosim, najdu kde? Jinak pro vysvětlenou. Jedna se o Spark. STB viděl všechny nahrané, ale když jsem se podíval na disk přez siť (prohledal jsem síť a ten disk mě to najde) a tam byly vidět jen některé nahrávky. Když jsem to ale odpojil, tak se stalo co se stalo.

Skusim tedy projet ten disk nějakym tim softíkem jestli je ok.

EDIT: tak už jsem to našel. Zatim co jsem teď nahrál nově vidět je, ale to je i tim způsobem co jsem použival doteď
AMIKO Alien 2 Triple Tuner

Strong SRT DM2100 75° E - 30° W
hdcz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 29.duben 2009 - 19:11
satelitni prijimac: Vu zero, solo 2

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od hdcz »

Inuita píše:
hdcz píše:Mam problem s nahravanim u sparku posledni verzi. Mam pripojeny dva kabely, ale kdyz dam nahravat jeden program a na druhy koukat, tak mi to pise zakodovano. vse funguje jen v ramci jednoho tuneru(1). Pouzivam cccam 2.14. nevi nekdo kde je zakopany pes? Tuner 1 dekoduje a nahrava a tuner 2 pousti jen volne kanaly. Kdyz vypnu tuner 1(odpojim kabel) tak na tuneru 2 bezi jen volny kanaly a jinak vse zakodovano. Nema nekdo reseni? Moden amiko alien 2 - twin tuner dvbs.
Jestli máš kartu Irdeto ,Irdeto ICE (ne tu úplně nejnovější),tak zprovozni plugin MCAM,určitě ho tam máš a jsi v pohodě. Doufám,že jsi ladil kanály na obou tunerech,jinak ti ten druhý nepůjde. :wink: Mě to natáčí 2 kanály a jeden koukám,vše kódované a v HD.
potrebuji se pripojit na oscam pres cccam ...ne pres MCAM. Kdyz dam proladit tuner 1 a pak tuner 2. tak mi to ukazuje zatmavene ty co uz tam jsou naladene. Mam nastaveno separated na obouch. Nejaky divny to je...spark posledni verze
Vše, co se najde na krámě...nej je zatím VU+ Solo2. Překvapením je Amiko alien 2.
Uživatelský avatar
Inuita
Odborník
Odborník
Příspěvky: 492
Registrován: 16.březen 2013 - 13:32

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od Inuita »

hdcz píše:
Inuita píše:
hdcz píše:Mam problem s nahravanim u sparku posledni verzi. Mam pripojeny dva kabely, ale kdyz dam nahravat jeden program a na druhy koukat, tak mi to pise zakodovano. vse funguje jen v ramci jednoho tuneru(1). Pouzivam cccam 2.14. nevi nekdo kde je zakopany pes? Tuner 1 dekoduje a nahrava a tuner 2 pousti jen volne kanaly. Kdyz vypnu tuner 1(odpojim kabel) tak na tuneru 2 bezi jen volny kanaly a jinak vse zakodovano. Nema nekdo reseni? Moden amiko alien 2 - twin tuner dvbs.
Jestli máš kartu Irdeto ,Irdeto ICE (ne tu úplně nejnovější),tak zprovozni plugin MCAM,určitě ho tam máš a jsi v pohodě. Doufám,že jsi ladil kanály na obou tunerech,jinak ti ten druhý nepůjde. :wink: Mě to natáčí 2 kanály a jeden koukám,vše kódované a v HD.
potrebuji se pripojit na oscam pres cccam ...ne pres MCAM. Kdyz dam proladit tuner 1 a pak tuner 2. tak mi to ukazuje zatmavene ty co uz tam jsou naladene. Mam nastaveno separated na obouch. Nejaky divny to je...spark posledni verze
Bylo by dobré nám upřesnit jakou družici chytáš,jakého máš poskytovatele atd!
Amiko Alien2 Triple Plus S2/S2/DVB-T2< > Spark 1.2.74< >PKT Hyperion v.4 SVN-2874 < > Oscam v.9991< >skylink ICE
hdcz
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 22
Registrován: 29.duben 2009 - 19:11
satelitni prijimac: Vu zero, solo 2

Re: AMIKO ALIEN 2

Příspěvek od hdcz »

Druzice s tim ma co spolecneho? 23.5 Astra a je to v ramci obyvaku hl. karta(oscam) a pokojicku cccam.
Vše, co se najde na krámě...nej je zatím VU+ Solo2. Překvapením je Amiko alien 2.
Odpovědět

Zpět na „Přijímače Globo / Opticum / OptiboX / Amiko“