vu+ uno

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

Tak neviem u mna AAF a hodinky.Ale teraz vysvetlite toto.Cez dreamboxedit si stiahnem zoznam kanalov na pc,upravim - vymazem vsetky radia a data a nahram spat do boxu.Na druhy den sa pozriem do zoznamu na boxe a zase su tam radia a data.Pritom som nic neskenoval!Hladal som ci tam nie je nejaka auto funkcia na hladanie novych kanalov ale som nenasiel.Preco su tam,kto ich tam dal??? ](*,)

A este som zistil,ze v zozname kanalov sa neda ziadny vynazat cez DO v menu?Bol som na to zvyknuty u boxov bez E2.Toto je nejaka vlastnost E2 alebo zalezi od img?
Ani s pivom som to neprehnal,tak pokial mi to niekto objasni bude super,dik.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: vu+ uno

Příspěvek od toprun »

liquere píše:A este som zistil,ze v zozname kanalov sa neda ziadny vynazat cez DO v menu?Bol som na to zvyknuty u boxov bez E2.Toto je nejaka vlastnost E2 alebo zalezi od img?
Ani s pivom som to neprehnal,tak pokial mi to niekto objasni bude super,dik.
Nevím, jestli sis vytvořil seznam oblíbených kanálů. Z toho se přes DO dají programy odstranit. Seznam programů => Oblíbené => Menu => Odstranit položku. Tak to teda je aspoň u image BH.
screenshot.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

Ano potvrdzujem tam to ide,nejde to len v hlavnom zozname kde su vsetky.Ten BH ti nedoplni sam tie radia a to co vymazes editorom,alebo si to este neskusal.......
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

Takze ak nahodou niekto narazi na podobny problem ze co ukazuje VFD tak v mojom pripadne to bola otazka skinu.Dal som iny a uz vypisoval nazov kanala.Len som konecne zistil kde to bolo zakopane a ze nie box je vadny.Mozno to helfne niekomu........ =D>
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
STomko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 16.listopad 2006 - 12:35

Re: vu+ uno

Příspěvek od STomko »

Ahojte, mam zvlastny problem s unom. Mam externe 5.1 repro pripojene cez RCA vystup. Niekedy sa mi stane, ak mam reproduktory prepnute dlhsie na iny vstup a prepnem ich znova na AUX1, zvuk z vucka je taky trosku sikavy, plechovy. Nepomoze odpojenie a zapojenie kablov, jedine co pomoze je restart celeho VUcka. Ma niekto nejaky napad cim by to mohlo byt? Dakujem za tipy.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

Ahojte rad by som porovnal ake teploty a otacky maju uzivatelia VU+ UNO.U mna po sledovani od vianoc je to nasledovne.Niekde na zahr. fore som cital ako sa niekto stazoval na hlucny ventilator tak som hladal info.Bez ohladuna to ci ma ventilator 3 alebo 4 kable niekde jeden chlapik mal nastavene 4 a pekne mu to fungovalo.Tak som to vyskusal aj ja cez fan kontrol 2 a pokial to sledujem skoro vzdy ide ventilator na minimum 590 ot. (menej u mna nevie potom uz len zastane) a teplota sa drzi na 40-41 °C.
Je to podobne aj u vas alebo mate ine hodnoty?Alebo pouzivate iny plugin,alebo ziadny?Myslim,ze ta teplota je hlboko v norme....
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
mirecek1965
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 14.květen 2010 - 21:36
satelitni prijimac: X-trend ET 4x00
Kontaktovat uživatele:

Re: vu+ uno

Příspěvek od mirecek1965 »

FanControl2
Box 38 °C
HDD 29 °C
3 pin
730 rpm
X-trend ET 4x00, OpenATV a iné, Anysee DVBS2+ USB tuner.
dzup
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 27.říjen 2008 - 15:25
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE

Re: vu+ uno

Příspěvek od dzup »

Ahoj, nikde v menu neviem najst vypnutie boxu do deep-standby. Vidim, ze sa tu o tom viedla nejaka diskusia, no asi som slepy.
Mam VTI 4.1 + HD-Glass16. Po stlaceni tlac. STB na DO tam tato moznost chyba.
VU+ UNO 4K SE / OpenATV - 0.8W+13E+16E+19.2E+23.5E
Uživatelský avatar
Herkis
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 09.listopad 2006 - 21:27
Bydliště: Jablonec n.N.

Re: vu+ uno

Příspěvek od Herkis »

Nemám sice uno, ale na enigmě2 obecně funguje dlouhý stisk tlačítka vypnutí na DO ti zobrazí nabídku, kde máš i deep standby. A v menu to samozřejmě je (myslím, že je to poslední položka).
VU+ DUO, VU+ DUO2, Zgemma H9.2H
dzup
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 27.říjen 2008 - 15:25
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE

Re: vu+ uno

Příspěvek od dzup »

Prave v tom menu mi to chyba - po dlhom stlaceni. Posledna moznost je "Vypnut".
VU+ UNO 4K SE / OpenATV - 0.8W+13E+16E+19.2E+23.5E
Uživatelský avatar
Herkis
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 09.listopad 2006 - 21:27
Bydliště: Jablonec n.N.

Re: vu+ uno

Příspěvek od Herkis »

Pokud ti nefunguje dlouhý stisk tlačítka vypnout na DO, musíš to nastavit - Menu - Nastavení - Systém - Přizpůsobit - Nastavovací mód: střední - Akce při delším podržení zapínacího tlačítka - Zobrazit
VU+ DUO, VU+ DUO2, Zgemma H9.2H
Uživatelský avatar
mirecek1965
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 14.květen 2010 - 21:36
satelitni prijimac: X-trend ET 4x00
Kontaktovat uživatele:

Re: vu+ uno

Příspěvek od mirecek1965 »

Na UNE vypnout = deep standby. Inú položku nehľadaj.
X-trend ET 4x00, OpenATV a iné, Anysee DVBS2+ USB tuner.
dzup
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: 27.říjen 2008 - 15:25
satelitni prijimac: VU+ UNO 4K SE

Re: vu+ uno

Příspěvek od dzup »

Aha, ups, mal som take podozrenie, po dlhom stlaceni sa mi zobrazi menu, akurat som netusil, ze vypnutim sa rozumie hlboky spanok. Diky.
VU+ UNO 4K SE / OpenATV - 0.8W+13E+16E+19.2E+23.5E
Uživatelský avatar
Herkis
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 17
Registrován: 09.listopad 2006 - 21:27
Bydliště: Jablonec n.N.

Re: vu+ uno

Příspěvek od Herkis »

mirecek1965 píše:Na UNE vypnout = deep standby. Inú položku nehľadaj.
Tak to je dobře, že už na to někdo přišel. Vždycky jsem se divil, proč rozlišují deep standby a vypnutí, když se to liší jen napájením nějakého švábu s programovatelnými hodinami s nula nula nic odběrem. A na vypnutí je tu mechanický vypínač.
VU+ DUO, VU+ DUO2, Zgemma H9.2H
radek_dr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 12.únor 2012 - 20:09
satelitni prijimac: VU+ Duo2 2xS2+T2, image různě
Bydliště: Vyškov

Re: vu+ uno

Příspěvek od radek_dr »

Heartwork píše:
liquere píše:.Na doplnenie VFD ukazuje aj vam v zapnutom stave pri pozerani hodiny alebo nazov kanalu?Alebo je to otazka aky img tam je.Dik.
Sice ti nedokáži říct, čím to je, ale mně to ukazuje název kanálu.

V Glass16 se to dá nastavit, možnosti jsou: Hodiny + datum, název kanálu (+ název programu) v zapnutém i vypnutém stavu. Nastavení OLED, ale bohužel nevím přesně, jakou kombinaci použít, já mám ve stand-by hodiny + den v týdnu + den v měsíci, v zapnutém stavu název kanálu, ale ten mi probíhá stále dokola a nejsem stavu to nastavit, aby stál. (Než jsem to rozvrtal, stál.). Celkem mě to probíhání rozčiluje, odvádí to pozornost, výhodné to je při nastavení Název kanálu + název programu (z EPG), protože ten se samozřejmě na display celý nevejde.
VU+ Zero 4K (DVB-T2), Black Hole - poslední verze
Uživatelský avatar
mirecek1965
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 74
Registrován: 14.květen 2010 - 21:36
satelitni prijimac: X-trend ET 4x00
Kontaktovat uživatele:

Re: vu+ uno

Příspěvek od mirecek1965 »

Nastav si v glass OLED type:G16(Ch. Name), nie VU+ (Ch. Name), pri tomto názov rotuje dookola.
X-trend ET 4x00, OpenATV a iné, Anysee DVBS2+ USB tuner.
radek_dr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 26
Registrován: 12.únor 2012 - 20:09
satelitni prijimac: VU+ Duo2 2xS2+T2, image různě
Bydliště: Vyškov

Re: vu+ uno

Příspěvek od radek_dr »

Dík, už to funguje. Jen mě rozčiluje, že po každé změně se restartuje celé GUI, hrozně to zdržuje, když jeden neví, co přesně každá položka nastavení znamená.
VU+ Zero 4K (DVB-T2), Black Hole - poslední verze
STomko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 16.listopad 2006 - 12:35

Re: vu+ uno

Příspěvek od STomko »

tak si stiahni priamo cez menu nastavnia skinu aj napovedu/obrazky, a uvidis co ktora volba robi...
STomko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 66
Registrován: 16.listopad 2006 - 12:35

Re: vu+ uno

Příspěvek od STomko »

Vie niekto poradit? mam VU Uno a nainstalovane 2 camy - mgcamd a CCcam 2.3.0. Mam vsak problem s programom Discovery na skylinku. Ak mam aktivny cccam, ide len zvuk a obraz nie. Pri pouziti mgcamdu je to OK. Nejaky napad, v com by mohol byt problem? Vdaka
maxik
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: 09.únor 2007 - 18:58

problém vu+ uno výstup HDMI a pluginy

Příspěvek od maxik »

Mám 1. problém schováním vu+ uno, a to náhodně při sledování programů na cca 2-3 sekundy vypadne obraz na na moment i zvuk. v podstatě to je asi kratší doba , ale TV Smasungu trvá než znovu nastaví rozlišení atd. Připadá mě, že když jsem tam měl na chvíli nainstalován image VTI 4.1 tak to nedělalo, ale zase zlobil zvuk u HD programů.
2. problém se týká instalace pluginů. Když na instaluji a pak odinstaluji nějaké pluginy tak již nejdou znovu nainstalovat. Vůbec nevím co s tím. Tohle mě zlobí v BH i VTI.

dik moc

Vu+ UNO - BH 1.72 , Skylink, UPC, Oscam6337/1.20+CCcam230
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“