vu+ uno

Diskuze k nastaveni a fungovani prijimacu

Moderátoři: kratke_pole, Pr0metheUs, tommix

Pravidla fóra
Sekcia určená na diskusiu k prijímačom VU+ . Nevkladať prílohy - maximálne obrázky !
Odpovědět
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

Nesmejte sa prosim mojej otazke.Kedze som nenasiel okrem AAF,PLI a este ani neviem coho domovsku stranku je niekde moznost sa dopracovat k informacii ktory img pochadza z akeho statu?Na niektorej stranke pre xtrend/clarke tech som videl ze to bolo uvedene,ale ci to plati?Dakujem.......
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Jirka 76
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: 23.říjen 2007 - 12:53
satelitni prijimac: AZBox Premium HD

Re: vu+ uno

Příspěvek od Jirka 76 »

alfsvk píše:To nie je o img, ICE Ti bude fungoval s SCAMom a CCC poslednej verzie s img co maju BP.
Pockaj si na masinu, vyskusas si dostupne img a pak se uvidi. :)

Pak se uvidí..... takto nějak jsem naposled koupil AZbox Premium HD, totální šlápnutí vedle, již ho mám půl roku po záruce a oficiální fw. nemá ani zdaleka verzi 1.0. Nerad bych dopad stejně.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: vu+ uno

Příspěvek od toprun »

liquere píše:Nesmejte sa prosim mojej otazke.Kedze som nenasiel okrem AAF,PLI a este ani neviem coho domovsku stranku je niekde moznost sa dopracovat k informacii ktory img pochadza z akeho statu?Na niektorej stranke pre xtrend/clarke tech som videl ze to bolo uvedene,ale ci to plati?Dakujem.......
BH jsou Italové, VTi Němci, VIX Team Angličani. Víc jsem nepátral. :)
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

Diky toprun,tak ak som dobre cital tak doplnim este aj AAF su nemci a PLI su holandania.Ak sa mylim opravte ma.Este je nejaky Dream UK a nejaky pokusny Cubic ci ako sa to vola.

Je tu niekto kto by popisal skusenosti s AAF img.Pouziva ho niekto?Dakujem.

Ide mi aj o to ci je rozdiel v jednotlivych img vo funkciach tlac. na DO oproti tomu ako je to v navode pri origo img.Budem robit dve masiny svoju aj znamemu a nechcem mu robit zbytocny chaos ked si bude citat navod a DO mu bude robit nieco ine ako je napisane........Fu to bude ...
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

To naozaj nikto nepouziva alebo neskusal AAF?Co je vhodnejsie pre zaciatok VTI alebo AAF,myslim ze tieto maju uz to co treba v BH doinstalovavat rucne preto su asi pre zaciatocnika vhodenjsie.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
erdedy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 21.červen 2010 - 14:32
satelitni prijimac: VU+ duo BH2.1.2, DM500S

Re: vu+ uno

Příspěvek od erdedy »

Videl som tu niekde prezentovany nazor, ze originalny firmware je presne pre zaciatocnika najlepsi "na omakanie", tak asi ten bude na ten ucel najlepsi.. :smoke: okok... kaslem na to.... :D

K veci:
AAF - neviem, neskusal som. Stejne tak predpokladam, ze tu vela ludi nenajdes, co bezia na vselijakych (v "nasich koncinach") "exotoch". Takze tam vraz bud prave BlackHole alebo VTI - tieto image su "robustne", spolahlive, overene a maju (aspon v "nasich koncinach") vybornu podporu.

A posledna vec - nemoze predsa niekto nadavat, ze sa musi naucit "nove" ovladanie. Aj tak sa v zaklade vsetky podobaju (stale je to enigma). Rozdiely su len minimalne a ak, tak len "tam" kde moc "bezny uzivatel" nesaha.

Je to samozrejme len moj nazor :wink:
VU+ duo BH2.1.1(ocesany), orig.FW 7.0(sluzil dlho), VU+ zero!, Vitamin 5000HD E2, DM500S, Satelita 2000
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

Asi bude to VTI.Ja doma so svojim boxom sa mozem hrat ale jemu chcem odovzdat taky aby mu isla karta ICE a pripadne to co ide v pstrosovi .Robit pokusy mu neodporucam zo zaciatku aj tak.Nech sa nauci ovladat zakl. funkcie to ostatne neskorsie.
Ja u seba urcite vyskusam aj AAF aj ostatne,rad by som videl to co tu niektori pisu ze ten alebo onen soft ma horsi alebo lepsi obraz.Osobne si myslim,ze je to len v nastaveniech uz aj preto to chcem vyskusat.Podla mna podstatnu cast obrazu robi telka ale to je na dlhu debatu.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
toprun
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1055
Registrován: 12.listopad 2007 - 20:23

Re: vu+ uno

Příspěvek od toprun »

Pokud to děláš pro někoho, tak mu tam klidně dej BH a doinstaluj, co je potřeba (CCCam 2.3.0), případně se domluv, jaké tam chce pluginy (já třeba hodně používám CSFD, počasí a Sherlock). Pokud do toho nebude sám "drbat", tak nebude mít problém. :)
CST HD2 TANK,NG-Return CS 3.0, DOScam 0.25, LNB Chess Edition 3 Single 0,1dB, SG-2100, offset 80cm
________________________________________________________________________________________________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy. R.R. Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat. B.F.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

Tak som dal dokopy obidve masinky , dal som tam scam aj cccam karta ICE ide v pohode na obidvoch,pstros sa rozbehol ked som tam nahodil aktualne keys cez ftp.Jedine co som este nenasiel oproti starej masinke je, kde sa nastavuje au na kartu.V uzavretom linuxe som to mal v menu ale momentalne mam trochu chaos navyse som skusal rozne img a este si musim na to zvyknut.Na svojej masinke teraz idem na AAF a je to super.Ten posledny AAF zo vcera nejak nefungoval,navyse na DE fore AAF odporucali aktualizovat FPGA.Ked som ho stiahol mal inu velkost ako ten subor ktory je na vulpus stranke,asi ina verzia?!Nevadi zatial skusam starsi AAF image,som spokojny,sietove veci funguju ale kto nie je ako tak doma v pocitacoch ma problem.Takze keby mi este neikto helfol s tym au na kartu (povolit,zakazat) a usetril cas bol by som rad. Jo kde si mozem pozriet zapisy.
Super prave mi skoncil backup img na sietovy disk idem dalej skusat.Majte sa!
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
havana
Znalec fóra
Znalec fóra
Příspěvky: 748
Registrován: 20.červenec 2009 - 18:26
satelitni prijimac: Optibox 8750 HDClCX,, Opensat
Bydliště: perla moravy-slovácká slivovice

zapnout, vypnout blocker

Příspěvek od havana »

:) Pokud se nepletu , tak u SCAMu se ti zřejmě ovládat AU nepodaří, pro karty ICE ti stačí CCCAM, či OSCAM.
Jelikož tam máš CCCAM a je jednodušší (pokud nepotřebuješ Oscam kvůli sdílení , doporučuju zůstat na CCCam) tak se AU ovládá v konfigu cccam, který se nachází v ETC.
Zde je výňatek CCcam. cfg :

# configure what EMM blocker you want. Add as many as readers you have attached
# default is blocking nothing
#
# B: /dev/sci0 01
# 00 - nothing
# 01 - sa blocked
# 02 - ua blocked
# 04 - ga blocked
# and sum of for combinations
#
#examples
#
#B: /dev/tts/0 07
#B: /dev/sci0 01

Sám používám úplnou blokaci EMM na obou čtečkách tudíž mám na konci konfigu tyto dva řádky:
B: /dev/sci0 07
B: /dev/sci1 07

Samozřejmě ve spojitosti s kartou ICE je řeč o CCCam 2.30 Nižší verze ICE neumí.
:poklona: :poklona:
Proevropský demokrat, zarputilý ANTIKOMUNISTA
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

Havana dik ten config mi nejako usiel dost som sa ponahlal,tak sa stalo.Idem to pozriet.Vies si aj realne pozriet ake su posledne zapisy alebo to je pripadne niekde v nejakom log subore.Maj sa pekne. :good:
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
681010
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 32
Registrován: 03.květen 2009 - 17:49
satelitni prijimac: ,vu+duo ,vu solo2

Re: vu+ uno

Příspěvek od 681010 »

pro havana

nemáš náhodou nastavenej CCcam. cfg :pro ice jestli jo tak ho sem dej určitě to pomuže i ostatním dík
VU+solo2 bh 2.1.6,
erdedy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 21.červen 2010 - 14:32
satelitni prijimac: VU+ duo BH2.1.2, DM500S

Re: vu+ uno

Příspěvek od erdedy »

To, ze ide 0d96 nieje zalezitost cccam.cfg ale samotnej novej verzie 2.3 - proste musi ist aj s defaultnym (napr. z 2.2.1). Viac tu http://www.ab-forum.info/viewtopic.php? ... 1&start=20
VU+ duo BH2.1.1(ocesany), orig.FW 7.0(sluzil dlho), VU+ zero!, Vitamin 5000HD E2, DM500S, Satelita 2000
erdedy
Registrovaný
Registrovaný
Příspěvky: 6
Registrován: 21.červen 2010 - 14:32
satelitni prijimac: VU+ duo BH2.1.2, DM500S

Re: vu+ uno

Příspěvek od erdedy »

liquere píše:Havana dik ten config mi nejako usiel dost som sa ponahlal,tak sa stalo.Idem to pozriet.Vies si aj realne pozriet ake su posledne zapisy alebo to je pripadne niekde v nejakom log subore.Maj sa pekne. :good:
Najjednodussie si pozri http://IPtvojhoBoxu:16001 a klikni na "entitlements".
VU+ duo BH2.1.1(ocesany), orig.FW 7.0(sluzil dlho), VU+ zero!, Vitamin 5000HD E2, DM500S, Satelita 2000
alfsvk

Re: vu+ uno

Příspěvek od alfsvk »

681010 píše:pro havana

nemáš náhodou nastavenej CCcam. cfg :pro ice jestli jo tak ho sem dej určitě to pomuže i ostatním dík
Aj bez konfigu ide ICE, staci spustit binarku. A ako zapnut blocker je napisane kusok vyssie.
Ostatne nastavenia su prudko individualne podla miestnych podmienok. :)
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

erdedy píše:
liquere píše:Havana dik ten config mi nejako usiel dost som sa ponahlal,tak sa stalo.Idem to pozriet.Vies si aj realne pozriet ake su posledne zapisy alebo to je pripadne niekde v nejakom log subore.Maj sa pekne. :good:
Najjednodussie si pozri http://IPtvojhoBoxu:16001 a klikni na "entitlements".

Dakujem to vyzera pouzitelne....... \:D/
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

Takze dik vsetkym za pomoc vsetko slape.Na doplnenie VFD ukazuje aj vam v zapnutom stave pri pozerani hodiny alebo nazov kanalu?Alebo je to otazka aky img tam je.Dik.
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
Heartwork
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 22.listopad 2011 - 23:48

Re: vu+ uno

Příspěvek od Heartwork »

liquere píše:.Na doplnenie VFD ukazuje aj vam v zapnutom stave pri pozerani hodiny alebo nazov kanalu?Alebo je to otazka aky img tam je.Dik.
Sice ti nedokáži říct, čím to je, ale mně to ukazuje název kanálu.
VU+ Uno 4K SE & OpenATV 6.2 & MetrixHD & SAM SSD 850 EVO & Skylink HD, SAM UE65F6400, Denon AVR-X4000 & VMA-I SL & VMA-I SL CENTER & Dali, Canon HF200, Intel NUC Haswell & Akasa Newton H & Kodi, Logitech Harmony 950, QNAP TS-412 Turbo NAS 16TB.
Uživatelský avatar
liquere
Legenda Fóra
Legenda Fóra
Příspěvky: 2108
Registrován: 04.červen 2010 - 20:36

Re: vu+ uno

Příspěvek od liquere »

Dik mozno sa este prida to co mas napisane plati,ze mas BH img?
VU UNO openATV, plna skrina kramov ;)
Tento cely prispevok bol napisany bez financnej pomoci EU a tapatalku!
Niektore mimovladky a OZ by mali byt zakazane zo zakona, lebo sluzia len na rozvracanie statov.
Uživatelský avatar
Heartwork
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: 22.listopad 2011 - 23:48

Re: vu+ uno

Příspěvek od Heartwork »

jj, mám BH 1.6.7 + skin HD Glass16 4.03
VU+ Uno 4K SE & OpenATV 6.2 & MetrixHD & SAM SSD 850 EVO & Skylink HD, SAM UE65F6400, Denon AVR-X4000 & VMA-I SL & VMA-I SL CENTER & Dali, Canon HF200, Intel NUC Haswell & Akasa Newton H & Kodi, Logitech Harmony 950, QNAP TS-412 Turbo NAS 16TB.
Odpovědět

Zpět na „VU+ DUO, SOLO, UNO, ULTIMO, ZERO, SOLO 4K, Uno 4K, Duo 4K, Ultimo 4K“